Bruksel, “zhduket” shqiptari që fitoi lotarinë 168 milionë euro

shqiptari-lotariKater dite me pare një shqiptar në Belgjikë mori lajmin qe i ndryshoi jeten përgjithmonë. Ai pati fatin e madh të fitonte 168 mln euro në lotarinë “Euromilions” në Bruksel.

Në momentin që shqiptari fitoi lotarinë ishte punëtor i një ndërmarrjeje komunale për heqjen e mbeturinave. Por mediat belge raportojnë se shqiptari nuk është paraqitur më në vendin e punës.

LEXO EDHE:  "Fetus i abortuar por ende gjallë, fotoja që po bën xhiron e rrjetit"
Kliko per me shume info

Gazeta belge “Het Nieusvblad” nuk e bën të ditur emrin e 50-vjeçarit shqiptar nga Kosova për arsye sigurie. Ai është zhvendosur në Blegjikë nga fundit i viteve ’90, pasi për shkak të luftës familja e tij u nda, me dy vëllezër në Gjermani, një prej vëllezërve që mbeti në Kosovë dhe motra në Australi.

Sipas disa burimeve të gazetës, shqiptari ka fluturuar për në Gjermani, por nuk dihet me siguri nëse qëndrimi është i përkohshëm ose i përshershëm

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here