Zgjohet nga koma, veprimi portierit shokoi familjen

Kliko per me shume info

UntitledNjë portier i shkollës së mesme, i cili është ende duke vuajtur nga një lëndim i cili pothuajse e la atë të vdekur, u zgjua nga koma duke folur rrjedhshëm spanjisht.
Rueben Nsemoh ishte duke luajtur futboll muajin e kaluar për një ekip kombëtar në SHBA kur u gjuajt për ta kapur topin dhe një tjetër lojtar e shqelmoi atë në kokë, raportoi ËSB TV.
Adoleshenti u dërgua menjëherë në spital, ku kaloi disa ditë në komë, transmeton Gazeta Express.
Kur më në fund u zgjua nga koma, nëna e tij, Dorah Nsemoh, tha për ËSB-TV se djali i saj po fliste spanjisht, diçka që nuk e kishte bërë më parë.
Ai nuk është ende në gjendje që të shkojë në shkollë dhe familja e tij është e shqetësuar pasi nuk e di se sa dëm i është bërë atij në kokë nga lëndimi./gazetaekspres/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.