Vajza nga Tirana zbulohen mesazhet e vajzave të trafikuara për prostitucion (Foto)

UntitledTrafikimi i vajzave të reja, ndodh në mënya dhe forma të ndryshe. Një prej tyre është dhe rasti që një 21 vjecare ka treguar, pranë faqes “Jeta Osh Qef”. Denoncimi i saj është shokues, pasi nëse lexoni bisedat në foto e mëposhtme, do të vini re se si mashtrohen vajzat e reja të cilat duhet të mashtronjë familjet e tyre, pasi ju premtohet punë në Gjermani.
Ajo ka zbuluar sesi kontaktohen dhe trafikohen vajzat e reja nga shoqet apo të njohurit e tyre.E reja nga Tirana tregon se si njëra nga shoqet me të cilën u njoh në fakultet, e kontaktoi pas tre vitesh për t’i ofruar një mundësi. Ajo pretendonte se kishte një ofertë për vajzën dhe për këtë gjë e prezantoi me shoqen e saj.
Kjo e fundit tentoi ta mashtrojë duke i thënë se një i njohuri i saj e pëlqente dhe donte ta merrte të jetonin së bashku në Gjermani.
Nga mesazhet, kuptohet që në fakt nuk bëhet fjalë për një lidhje dashurie, por për trafikimin e saj./kohajone/

    

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.