Xherdan Shaqiri shkatërron Hull City-in

xherdan15Në takimet e sotme që janë zhvilluar në ligën angleze të futbollit, Hull City dhe Stoke City ka përfunduar me rezultat 0-2 dhe të dy golat i ka shënuar gjilanasi Xherdan Shaqiri, i cili ka shkëlqyer gjatë gjithë takimit.

Shaqiri i ka shënuar golat në minutën 26-të dhe të 50-të. Ai po ashtu ishte lojtari më i vlerësuar i takimit.

LEXO EDHE:  Shumë e lehtë për Barçën, Kupa e Mbretit i shkon Messit
Kliko per me shume info

Deri sa Stoke City i Shaqirit arriti të fitojë, këtë fat nuk e pati Arsenali i Xhakajt dhe Mustafit, ku si vendas arriti të nxjerr vetëm barazim (0-0) ndaj Middeesbrough.

Në takimet tjera u arritën këto rezultate:

Brunley – Everton (2-1)

Leicster Sity – Crystal Palace (3-1)

Swansea City 0 Watford (0-0)

West Ham United – Sunderland (1-1)

LEXO EDHE:  Besart Berisha i pamëshirshëm, sërish gol

Arsenal kryeson me 20 pikë, i ndjekur nga Manchester Sity me 19 pikë kurse, Stoke City është në pozitën e 16 me 9 pikë.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here