Arsenali i Xhakës ndalet në barazim, ja reagimi i futbollistit

xhaka-arsenalSkuadra e Arsenalit ka zhvilluar sot një ndeshje me Middlesbrough në Premier League, por nuk ka arritur të marrë fitoren.

Arsenali është ndalur në 0:0 duke marrë vetëm 1 pikë nga ky takim. Ndeshja u luajt në “Emirates Stadium” dhe Shkodran Mustafi u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 64 pas një ndërhyrje të gabuar.

Ndërkohë shqiptari tjeter tek ky ekip, Granit Xhaka e ka shikuar ndeshjen nga stoli pasi ai u ndëshkua një javë më parë me karton të kuq.

“Per fat të keq vetem një pikë sot. Djemte dhanë maksimumin në lojë. Tani është koha të fokusohemi në ndeshjen e radhës”-shkroi Xhaka pas ndeshjes./Lajmiundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja Kosovë-Turqi do të luhet në Shkodër

Ndeshja Kosovë-Turqi, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit FIFA 2018, do të ...