Ja 4 gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë me një WiFi publik

samsung-wifiNjë ekspert sigurie, Shaun Murphy, ka ndarë disa këshilla që duhen mbajtur parasysh në raste kur përdor një Wi-Fi publik.

Ja ҫfarë duhet të dish:

-Mos kontrollo email-e dhe llogaritë bankare

-Shmang shpërndarjet aksidentale

-Kontrollo sitet që nuk janë të sigurta

-Shmang përdorimin e aplikacioneve të ndryshme

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ja si të zbuloni se kush ju telefonon me numër privat (VIDEO)

Të gjithë bezdisemi nëse na telefonojnë pa numër. Dikush, i cili nuk ...