WhatsApp hedh në përdorim veçorinë e shumëkërkuar

whatsappAplikacioni i thirrjeve “Whatsapp” ka shtuar opsionin që u ofron përdoruesve mundësinë që të bëjnë video thirrje.

Ky përditësim fillimisht është për vetëm për përdoruesit e Androidit dhe ende nuk është i gatshëm për iPhone.

Thirrjet me video mund të bëhen ngjashëm si thirrjet e thjeshta. Whatsapp ka shtuar edhe opsionin e thirrjeve me video në listën e kontakteve.

Kjo veçori është pjesë e përditësimit të ri Android 2.16.318 dhe shumë shpejt do të lansohet edhe në iOS.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

samsung-s8

Nëse jeni përdorues të celularëve Samsung, kurrsesi mos e bëni këtë veprim

Hulumtuesit së fundmi kanë zbuluar se shumë viruse godasin të paktën 1.3 ...