Vuçiç: Unë dhe Rama kemi të njëjtën “shefe”, ajo flet ne dëgjojmë

rama-vucicKryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë një deklarate ka thënë se kryetarja e Bankës Botërore për Evropën Juglindore, Ellen Goldstein është “shefja” i tij dhe e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës.

“Ajo është shefja jonë. Ajo flet ne dëgjojmë”, tha Vuçiç në hapje të forumit të biznesit shqiptaro-serb që u mbajt në Nish ku i pranishëm ishe dhe Edi Rama.

Ndërkoë edhe Rama ka shprehur falënderim për Goldstein, duke theksuar se ka ndihmuar në bashkëpunimin mes dy vendeve.

 

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

flamuri-grek

Hiqet flamuri grek nga kalaja e Himarës, ja autorët

Hiqet nga kalaja e Himarës flamuri Greqisë. Një grupim i quajtur “Lëvizja ...