Atentat ndaj Vuçiç? Gjenden arsenal armësh pranë banesës së tij

VUCICNë afërsi të shtëpisë së familjes së kryeministrit serb Aleksandar Vuçiç, në Jajincima, është gjetur një makinë e mbushur me armë, shkruan Tanjug.

Në makinë janë gjetur, armë, granata, mitraloz dhe municione.

Është raportuar që makina është gjetur rreth 50 metra larg rrugës që të çon në shtëpinë e familjes së kryeministrit.

Me urdhër të prokurorisë është marrë vendimi për tu bërë analizat e ADN-së si dhe është bërë largimi i të gjitha armëve nga vendi i ngjarjes, transmeton Klan Kosova.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kaos në SHBA/ Tre mijë protestues kundër Trump: “Nuk është Dita e Presidentit tim!” (Foto)

Rikthehet kaosi në SHBA kundër Trump-it. Sot në ditën dedikuar Presidentëve të ...