Vrau dy shqiptarë në Belgjikë, burg të përjetëshëm për 44-vjeçarin

turku-vret-shqiptaretNjë shtetas me kombësi turke i moshës 44-vjecare është dënuar në Belgjikë me bugim të përjetshëm, pasi ka vrarë dy persona në prill të vitit 2011.

Shtetasi Murat Baran ekzekutoi me armë dy shqiptarë, të cilëve u kishte ndaluar hyrjen në lokalin e tij për motive raciste.

Kliko per me shume info

Agron Berisha 41 vjeç dhe Elis Mustafa 28 vjeç, sapo hynin në lokalin e tij, u qëlluan nga 44-vjeçari turk, shkruan Abc News.

LEXO EDHE:  Abuzoi me tenderat e ushqimeve, Prokuroria kërkon 5 vite burg për Artur Zoton

Njëri prej tyre mbeti i vdekur në vend, kurse shqiptari tjetër u plagos. Turku nuk ndaloi të shtënat, duke lënë të plagosur edhe disa kalimtarë të rastit.

Pasi hyri sërish në lokalin e tij, qëlloi në kokë shqiptarin që kishte mbetur i plagosur. Gjykata e Antverpenit dha dënimin maksimal ndaj turkut, atë të burgimit të përjetshëm.

Kliko per me shume info

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here