Parandalohet vrasja në Tiranë, “Shqiponjat” kapin burrin me armë

Policia ne vendin ku ndodhi ngjarja ne Durres

Policia ne vendin ku ndodhi ngjarja ne Durres

Policia e Tiranës ka parandaluar këtë mesditë një vrasje në kryeqytet. Pas një konflikti të vjetër, shtetasi Bajram Islami, 50 vjeç, ka tentuar të vrasë personin.

Policia dhe forcat Shqiponja kanë mundur ta neutralizojnë 50-vjeçarin. Ka qenë një telefonatë në numrin 112, ku shtetasi M. P ka kërkuar ndihmë nga policia. Ai deklaroi se Bajram Islami do e vriste.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një pistoletë, model 54, me një krehër.

Ndaj 50-vjeçarit rëndojnë tre akuza: “Kanosja”, “Prishja e qetësisë publike” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Tre shqiptarë arrestohen me 1.5 ton marijuanë në portin e Barit

Policia italiane sekuestroinje ngarkese me 1.5 ton marijuana në Bari të Italisë, ...