I arratisuri për vrasjen në Prishtinë, poston fotografi në Facebook

vrasja-prishtineKanë kaluar pothuajse më shumë se një muaj prej kur ndodhi incidenti në Parkun e qytetit të Prishtinës, ku si pasojë e të shtënave me armë humbën jetën dy të rinj.

I dyshuari për vrasjen e Arianit Gashit dhe Eron Agajt është shtetasi i Shqipërisë, Lulzim Idrizi. Ky i fundit edhe pse ndodhet në arrati, poston lirshëm fotografi në rrjetin social Facebook, raporton Indeksonline.

Kliko per me shume info

Pas incidentit fotoja e parë që e ka publikuar i dyshuari është para tre ditësh. Madje i ndjeri Eron Agaj ende figuron në listën e shokëve të L.I.

Në lidhje me këtë rast, zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti ka thënë se ende nuk ka ndonjë të arrestuar dhe se i dyshuari kryesor ndodhet në arrati.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here