I “sëmuri” vrau gruan. Familjarët: Ndërpreu kurën sepse humbi “KEMP”-in

ndroq-vrasja“Ç’të bëj, e vrava…”. Ky ka qenë shpjegimi i Kasem Lilës për vrasjen e bashkëshortes Fize Lila dhe plagosjen e rëndë të kunatës.

Autori i moshës 56-vjeçare vuante prej kohësh nga problemet mendore, ndërkohë që pas ndërprerjes së kurës, tre javët e fundit ishte shfaqur problematik.

“I ndërprenë pensionin dhe ka 3 javë që nuk ka pirë ilaçet. Ta shikoje në pamje të jashtme ishte shumë në rregull, por e kishte defektin në tru. Nga ndërprerja e “KEMP”-it u bë i dhunshëm”, tregojnë të afërmit.

Krimi në familjen Lila ndodhi mbrëmjen e së shtunës, kur gjatë një debati familjar, autori rrëmbeu çiften me leje që mbante i vëllai, i plagosi atij gruan, ndërkohë që vrau bashkëshorten e tij, 41-vjeçaren Fize Lila./tch

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Emrat/ Nisen me çanta plot me drogë drejt Greqisë, arrestohen 3 shqiptarë

Tre shtetas shqiptarë dhe një grek janë arrestuar në flagrancë, pasi u ...