Vrau gruan dhe plagosi kunatën, autori befason te Krimet e Rënda

Kliko per me shume info

ndroq-vrasjaGjykata për Krimet e Rënda ka caktuar sot masën e sigurisë për autorin e krimit në Ndroq. Shtetasi Kasëm Lila, 57-vjeç, vrau mbrëmjen e së shtunës gruan dhe plagosi kunatën, pas një konflikti familjar.

Gjatë seancës, Lila tha se konflikti filloi pas ndërprerjes së kempit që kishte 15 vite që e merrte. Ai deklaroi para trupit gjykues se kishte dashur të vetëvritej, por kishte ndërhyrë i vëllai duke i hequr armën. Pas kësaj, Lila tha se nuk mbante mend më asgjë.

Kliko per me shume info

57 – vjeçari prentendoi se nuk e dinte bashkërshortja e tij kishte ndërruar jetë dhe këtë e mësoi sot.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.