E rrallë në Tiranë, vrasësi mëson në gjyq lajmin se ka vrarë gruan

kasem-lilaVrasesi meson ne gjyq se ka vrare gruan. Gjykata e Krimeve te Renda la ne burg pa afat Kasem Lilen, 56 vjecarin nga Ndroqi i Tiranes, i cili ne fundjave vrau gruan dhe plagosi kunaten. Per Lilen edhe Prokuoria kishte kerkuar masen e sigurise burg pa afat.

Diten e sotme ne sallen e gjyqit 56 vjecari ka deklaruar se konflikti ka nisur pas nderprejes se kempit qe merrte prej 15 vitesh. Ai tha se nuk ka dashur te vriste askend, por ka patur per qellim qe te vetevritej. Sipas tij, i vellai fillimisht ka tentuar qe t’i heqe armen, gje qe ka sjelle konflikt mes vellezerve.

Kliko per me shume info

Pas kesaj, ka thene Lila, nuk mbaj mend asgje aq qe kam vrare gruan asgje, kam dashur te vras veten. Nder gjerat qe ai ka deklaruar se nuk mbante mend ishte edhe vrasja e gruas se tij 41 vjecare Fize Lila dhe plagosja e kunates 56 vjecare.

Kasem Lila dukej se deri sot nuk e dinte fatin tragjik te gruas se tij pasi tha se lajmin per ate qeka nodhur e ka mesuar pikerisht sot ne sallen e gjyqit.
Pasi ka mesuar se ka vrare nenen e femijes se tij, ai ka ulur koken dhe nuk ka folur ne seancen gjyqesore qe u zhvillua sot me dyer te mbyllura ne gjykaten e krimeve te renda ku 56-vjecari akuzohet per vrasje ne rrethana familjare.

Mesohet se prej 3 muajsh Kasem Liles i ishte nderprere pagesa e invaliditetit dhe kjo kishte sjelle dhe pamundesine e familjes per t’i blere ilacet qe i mbanin nen kontroll gjendjen e renduar emocionale. Vite me pare Kasem Lila ishte operuar ne koke si pasoje e nje tumori ne koke.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.