Vrasësi i shqiptarit dënohet me 10 vjet burg, i ati: Kjo është Italia, turp!

largea_gjykata135635350822-vjecari shqiptar, i cili u shpall fajtor për vrasjen e bashkëatdhetarit të tij Oltjan Nela është dënuar me 10 vjet e 8 muaj burgim.

Vendimi është dhënë nga një gjykatë në Itali, teksa u zbulua se Mariel Mjeshtri qëlloi me thikë Altjan Nelën.

Kliko per me shume info

Ngjarja e rëndë ka ndodhur me 8 dhjetor të një viti më parë, ndërkohë Nela ka ndërruar jetë në spital si pasojë e plagëve të marra.

Dy të rinjtë ishin përleshur në një klub nate në Terni dhe Mjeshtri e ka qëlluar disa herë me thikë 20-vjeçarin.

Në seancën e sotme të pranishëm ishin edhe prindërit e viktimës. “Kjo është Italia, një turp!”, ka thënë babai i viktimës pas vendimit të gjykatës.

Shqiptari  është dënuar me 10 vjet e 8 muaj burgi, pasi bëhet me dije se ka përfituar nga gjykimi i shkurtuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.