Ishte shpallur në kërkim për vjedhje, arrestohet në Tiranë 25-vjecari

tirane-policiaBlutë e policisë kanë prangosur 25 vjeçarin Renato Çuçi pasi ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhje”.

Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr 1, bënë të mundur kapjen dhe ndalimin e 25 vjeçarit, lindur në Krujë dhe banues në Tiranë.

Ndalimi i tij u bë pasi  Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë me vendimin e datës 18.10.2016 ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg”, për veprën penale “Vjedhje”, parashikuar nga Neni 134/1 i Kodit Penal.

Materialet proceduriale mbi ekzekutimin e vendimit  penal do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Theri kuzhinierin italian, shqiptari befason me deklaratën. Ja cfarë tha në gjyq

Shqiptari Ricard Nika i akuzuar për vrasjen e kolegut të tij italian Alfio ...