Video e frikshme në Itali, ja si lëkundet mali nga tërmeti

Tërmeti qe ra se fundi në Itali ishte i fuqishëm. Nje video është postuar në rrjetin social Facebook, nga disa gjuetarë që ishin në malin Carrier.

Video është e frikshme dhe tregon se si tërmet “shkund” gjithë malin. Epiqendra e tërmetit të së dielës u regjistrua në Norcia, pranë Peruxhias, por preku të gjithë rajonin e Umbrias dhe lëkundjet u ndjenë deri në Romë.
termet-mali
Per fat te mire, nuk raportohet asnjë viktimë pasi shumë prej banorëve ishin larguar nga shtëpitë prej disa ditësh. Të paktën dhjetë persona u plagosën, por asnjë nuk është në rrezik për jetën.

Sipas qendrës së sizmologjisë në Itali, epiqendra ishte në një thellësi prej 10 km. Sizmologët thanë se lëkundjet ishin më të forta se ato që shkatërruan Amatricen dhe Accumolin mëngjesin e 24 Gushtit, duke shkaktuar rreth 300 viktima.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Shifra e frikshme, vrasjësja e Kim Jong Nam u pagua vetëm ….

Gruaja indoneziane e arrestuar për vrasjen e gjysmëvëllait të liderit koreano-verior ka ...