Me këtë video po qesh e gjithë Spanja, ja skandali i tifozëve shqiptarë dje në Shkodër

skandali-tifozeGazeta e madhe spanjolle “Marca” ka publikuar një video ku tregon një gafë që ka ndodhur me tifozët shqiptare dje në Shkodër. Dy tifozë spanjollë të veshur me uniformat e Spanjës, ndërkohë që qëndronin pranë hotelit ku ishte akomoduar skuadra e Spanjës, janë ngatërruar nga shqiptarët si futbollistë spanjollë.

Ditën e sotme në Spanjë kjo video është bërë hit dhe ka marrë shumë shpërndarje. Ndërkohë gazetari spanjoll i cili ndodhej aty, nuk ka nguruar dhe e ka filmuar këtë pjesë, duke intervistuar më pas edhe tifozët spanjollë.

LEXO EDHE:  Dëmtohet mesfushori Sabjen Lilaj, Panuçi e zëvendëson me talentin e Shpresave
Kliko per me shume info

“Ishim në Bari dhe menduam të udhëtonim drejt Shqipërisë për të mbështetur kombëtaren”, shprehet njëri prej tyre. “Tani është e pamundur të largohemi që këtu, ju e shikoni ç’po ndodh”, thotë tifozi tjetër spanjoll./joq

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here