VIDEO/ “Të q**sha robt”, Polici sqaron se nuk e kishte me qytetarin

5
Kliko per me shume info

Një qytetar në Tiranë ankohet për një gjobë që ka pasi ka ndaluar për rreth 2 minuta në rrugë ku ndalohet vendqëndrimi.

Pavarësisht pretendimit se nuk mund të gjobitet për një ndalesë, pasi nuk ka parkuar, punonjës i Policisë së Shtetit ka plotësuar gjobën.

Kliko per me shume info

Por përveç kësaj punonjësi i policisë shan “të q*fsha robt”, por kur djali i kërkon llogari shpjegon se e kishte për gabimin që bëri në fletën e gjobës dhe jo për qytetarin, shihet në videon e publikuar nga “JOQ”.

Denoncimi:
“Ideja është se ky polici na e vuri gjobën neve paçka se ça thashë unë në video, nuk do ankohet njeri se e dimë që fjalët do shkojnë në vesh të shurdhët, por për 2 minuta që hapëm krahun dhe ishim duke ndenjur në makinë, u gjobitëm ndërkohë që ishim me bllokazhin hapur.
Nuk e di unë që të gjobitet robi se ndenji robi 2 minuta, mund të thoshte ikni nga këtu dhe do iknim se ndaluam vetëm për të bërë një blerje dhe do iknim. Me vërtet policia është bërë më e mirë këto vitet e fundit, po ama raste të tilla të gjobitjve të padrejta flagrante janë gjynah që vazhdojnë e ndodhin akoma në mes të Tiranës.
Kur po shkruante në një moment kthen kokën nga ana tjetër dhe thotë të “te q***a robt” dhe kur ja përmend ky djali justifikohet me faktin që beri një gabim drejtshkrimor dhe e tha për gabimin”, ka qenë ky denoncimi i dy të rinjve, të cilët kërkojnë nga policia që të ndërgjegjësohen, pasi gjoba të tilla janë të rënda.

Kliko per me shume info
Kliko per me shume info

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here