Mungesa e valëve në telefon i kushton jetën vajzës, ja ngjarja tragjike

Kliko per me shume info

telefoni2015Mungesa e valëve të telefonit mund t’i ketë kushtuar jetën një vajze, pasi mesazhi që ajo u përpoq të dërgonte për të kërkuar ndihmë dështoi.

Em Davis 28 vjeç në mesazhin e saj të destinuar për t’ia dërguar një miku të saj kishte shkruar: “Thirrni ambulancën, jam lart”, duke shtuar dhe adresën e shtëpisë ku ajo ishte duke qëndruar.

Kliko per me shume info

Por mesazhi është dërguar vetëm pas vdekjes së saj.

Babai i Em, Mark Davis tha se kishte shkuar në shkurt në shtëpinë e saj pas shqetësime të vajzës, ku e kishte gjetur të shtrirë në divan.

Mark Davis tha gjithashtu se vajza e tij e cila jeton në Ëalton-on-Thames, ka vuajtur nga depresioni dhe ka tentuar dy herë vetëvrasjen vitin e kaluar.

Një patolog ka konfirmuar se vdekja e saj është për shkak të asfiksisë, duke përjashtuar përfshirjen e palëve të treta.

Hetuesi i çështjes Alan Blunsdon kishte përjashtuar mundësinë e një vetëvrasje.

“Nëse ajo donte të vriste veten, pse do të kishte nisur një mesazh të tillë”?

Megjithatë ende vijojnë hetimet, duke mos përjashtuar asnjë pistë për të gjetur shkakun e vërtetë të vdekjes së saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.