5 gola në ndeshjen Barcelona – Valencia, katalanasit marrin kryesimin e “La Liga”

barca-valenciaBarcelona ka fituar sot me rezultat 3-2 përballë Valencias duke marrë edhe kryesimin e “La Ligas”.

Golat për Barcelonën janë shënuar nga Messi (dy herë) dhe Luis Swarez, ndërsa për Valencian  nga Munir El Haddadi dhe Rodrigo shkruan LajmiFundit.al.

Me këtë fitore Barcelona ka marrë kryesimin e La Ligas, me 19 pikë, 1 më shumë se Reali e Atletico e Madrid.

/Lajmiundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja me PSG, Ronaldinho beson tek mrekullia e Barcelonës

Ronaldinho beson në rikthimin e madh të Barcelonës. Ronaldinho beson se humbja ...