Valbona një nga 9 destinacionet botërore turistike

Kliko per me shume info

valbonaaRevista prestigjioze “National Geographic” ka publikuar së fundi një listë prej 9 vendesh që u këshillon lexuesve të saj që t’i vizitojnë.

Në këtë listë të konsideruar si listën e vendeve më të mira në botë përfshihet edhe zona e Valbonës në Shqipëri, krahas vendeve të tjera të famshme të botës, si Manali në Indi, Huaraz në Peru, El Chaltén në Argjentinë, Cairns në Australi, Ely në Minesota, Moab në Utah; Niseko në Japoni, dhe Hogsback në Afrikën e Jugut.

Kliko per me shume info

Revista shkruan se alpet shqiptare të njohura si “Bjeshkët e Namuna”, janë rajone të egra të Shqipërisë. “Pyjet e ahut dhe të bredhit, si dhe shkëmbinjtë e bardhë, formojnë një kontrast të thellë dhe të gjelbër”, shkruan revista.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.