Rrëfimi +18/ “U ndava nga i dashuri dhe … përfundova në shtrat me vëllanë e tij”!

Kliko per me shume info

A PICTURE emerged today (Tues) which appears to show a teacher in bed with one of her pupils following a high school prom night. Isabelle Graham is accused of sleeping with a 17-year-old pupil in a city centre Travelodge and faces being kicked out of the profession. The image which was shown at the hearing in Edinburgh has today (Tues) emerged on social media which appears to show Mrs Graham in bed whilst the pupil stands at the door. Mrs Graham denies the charges and claims to have no recollection of events after 10.30pm, having drunk four glass of wine. The General Teaching Council for Scotland (GTCS) accuses Mrs Graham of going with the boy from an upmarket Edinburgh hotel where the prom took place in June 2014 to a nearby Travelodge. The former teacher at Whitburn Academy, West Lothian, is alleged to have spent three hours alone with the teenager, drinking with him, sharing a bed with him and ¿repeatedly engaged in sexual activity¿ with him.

Është ndarë nga i dashuri pasi ishte shumë xheloz, por tani është hedhur në krahët e të vëllait.
Kjo i ka ndodhur një vajze të re, e cila tashmë ka një tjetër problem. Ajo i ka rrëfyer historinë e saj psikologes së “The Sun”.

Kliko per me shume info

Letra e vajzës:

“Kur isha 18­-vjeçe u lidha me një djalë, por ai ishte shumë xheloz dhe nuk më linte as të vishesha si doja e as të dilja me miqtë e mi. Një ditë vendosa t’i them se lidhja jonë përfundoi. Kur ia thashë, ai më përplasi në mur dhe u largua. Më në fund kisha shpëtuar prej tij.

Kaloi pak kohë dhe unë u ritakova me vëllanë e tij të vogël. Pimë kafe dhe diskutuam gjatë, i tregova se çfarë kishte ndodhur mes meje dhe të vëllait dhe ai më tha se kisha shumë të drejtë. Atë natë më ftoi në shtëpinë e tij, ku jetonte vetëm. Pasi pimë disa gota përfunduam duke kryer marrëdhënie seksuale.

Tani kemi tre muaj që jemi të lidhur por ai nuk do që ta mësojë njeri pasi ka frikë se do ta mësojë vëllai i tij dhe nuk do që ai të mërzitet. Por unë nuk dua të fshihem, dua ta jetoj këtë lidhje… çfarë mund të bëj?”

Përgjigjja e psikologes:

“Ti nuk ke pse fshihesh! Diskuto me të dashurin tënd dhe nëse ai të do atëherë i takon atij që të shkojë dhe të flasë me vëllanë mbi lidhjen tuaj. Ju keni të drejtë të jetoni lidhjen nëse e doni vërtetë njëri­tjetrin.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.