Kjo urë e pabesueshme “zhytet” në mes Danimarkës dhe Suedisë

uraaNëse ju nuk e keni humbur orën e gjeografisë në shkollë, atëherë ndoshta ju kujtohet se Danimarka dhe Suedia janë të ndara nga një rrip i ngushtë i ujit.

Natyrisht, në hartë mund të duket e ngushtë, por në të vërtetë është 16 kilometra i gjerë. Në të kaluarën, danezët dhe suedezët kanë përshkruar këtë distancë duke përdorur trageted, por udhëtimi iu mori një kohë të gjatë.

LEXO EDHE:  Ky është xhipi më i shtrenjtë në botë, ja sa kushton
Kliko per me shume info

Vendimi është marrë për të ndërtuar një urë – një që është me të vërtetë unike. Edhe njëherë, ne ju sjellim fotografi të cilat ju bindin se arkitektët janë me të vërtetë inteligjentë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here