Zbulim i madh, ja me çfarë ushqehen UFO-t

disku-ufoKur flitet për eksplorimin e sistemit tonë diellor, njëri nga aspektet më të rrezikshme të hapësirës për trupin e njeriut është rrezatimi kozmik.

Mirëpo, për krijesat tjera, rrezatimi kozmik mund të jetë burim i jetës. Kjo, sipas një studimi të realizuar së fundmi, që pretendon se rrezatimi kozmik mund të jetë një burim i jetës.

Si rrjedhojë e këtij studimi është hapur mundësia që të kërkohet për jetë jashtëtokësorësh në objektet qiellore, të cilat më herët nuk kanë qenë pjesë e listave të kërkimeve për jetë jashtë tokës.

Ky po llogaritet të jetë njëri nga zbulimet më të mëdha të kohëve të fundit dhe si i tillë do të luajë rol të rëndësishëm në kërkimet e mëtejme për jetën jashtë tokës. /Bota sot

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

“Arma” e re kundër terrorizmit, vendi që stërvit shqiponjat për të rrëzuar dronet

Franca prej kohësh është duke stërvitur shqiponjat për të kapur dhe rrëzuar dronët. ...