Twitter ndryshim të papritur, ja çfarë do të zëvendësojë

twitteriRaportohet se rrjeti social Twitter do të zëvendësojë një nga veçoritë më të injoruara në mesin e përdoruesve në aplikacionin mobil. Bëhet fjalë për seksionin “Moments” në Android dhe iOS i cili do të zëvendësohet nga “Explore.”

Seksioni i ri jo vetëm që do të përmbajnë “Momentet” por edhe trendet dhe termat e kërkimit raportoi Mashable.

Momentalisht kjo veçori është faze testimi, një metodë e ndjekur gjerësisht nga rrjetet sociale, transmeton PCWorld Albanian.

Twitter prezantoi “Moments” vitin e kaluar si një mënyrë për të zbuluar cicërima të përshtatshme me preferencat e përdoruesve. Me fjalë të tjera ishte një version i historive të Snapchat në Twitter i cili përqendrohej kryesisht në tematika dhe jo profile prëdoruesish.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohet data, ja kur do të dalë në treg Samsung Galaxy S8

Telefoni i ri i Samsung, Galaxy S8 do të dalë në treg ...