Tentoi dy herë të vetëvritej, si e shpëtuan turisten çeke nga mbytja në detin e Durrësit

gruaja-cekjaTuristja çeke që tentoi të kryente vetëvrasje duke u hedhur nga kati i 6-të i 15-katëshit në mes të Tiranës, ka tentuar të kryejë vetëvrasje edhe 9 ditë më parë.

52-vjecarja, Hana Demeterova teksa ishte në Durrës, ka tentuar të mbytet në det në orët e vona të mbrëmjes.
Por për fat, disa kalimtarë e kanë parë dhe e kanë nxjerrë nga deti duke i shpëtuar jetën shkruan LajmiFundit.al.

Policia tha se 52-vjeçarja vuan nga probleme mendore, ndërsa në breg të detit ku u shënua ngjarja, është gjetur edhe një sasi medikamenti Diapezon.

52-vjecarja, e cila tentoi sot të vetëvritej duke u hedhur nga kati i 6-të i hotelit në qendër të Tiranës, është një aktiviste për mbrojtjen e të drejtave të refugjatëve./LajmiFundit.al/

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Grabitjet e Rinasit, pendohet ‘truri’ i bandës, tregon emrat e bashkëpunëtorëve

I cilësuar si truri i grabitjeve, Admir Çerpija pranon përfshirjen në dy ...