Shokon transgjinorja shqiptare, propozon live prezantuesen Albana Osmani

TRANSGJINORI-SHQIPTAR

Transgjinorja Linda

U largua nga Shqipëria me emrin “Rei” por u kthye si “Linda”. Kjo është historia e një djali që vendosi të ndryshojë gjininë për të nisur jetë të re si femër në Itali, aty ku punon njëkohësisht si grimere dhe modele.

Transgjinorja Linda nuk habit vetëm me pamjen e re por edhe me një propozim live që i ka bërë prezantueses Albana Osmani.

Ndërsa nuk ka reaguar në studio, Albana ka zgjedhur rrjetin social Instagram për të folur për Lindën. “Ti je qenie e bukur ashti sic je ti! Pac fat”, shkruan ajo në Instagram.

albana-osmani

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Një tjetër anëtar i grupit të Noizyt sulmon Enca Haxhinë: “Ti nuk je OTR!”

Kënga më e re e Varrosit, pjesë e grupit OTR, duket në ...