Tragjedi në Kaliforni, 13 të vdekur dhe 31 të plagosur

UntitledNjë tragjedi regjistrohet në Kaliforni. Bëhet fjalë për një aksident automobilistik ku një autobuz dhe një kamion u përplasën dhe si pasojë i mori jetën 13 personave dhe mbetën të plagosur 31 të tjerë. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në Palm Springs, Kaliforni rreth orës05:00 (12:00 GMT). Lajmin e bëri të ditur zëdhënësi i California Highëay Patrolm Jim Abele në konferencë për shtyp. “Rreth 31 pasagjerë janë transportuar në tri spitale të ndryshme lokale si pasojë e aksidentit, që ndodhi rreth orës pranë qytetit jugor të Kalifornisë’’- deklaroi ai. Mësohet po ashtu se shoferi i autobuzit ka vdekur. Sipas Abele autobusi u përplas në pjesën e pasme të kamionit me forcë të madhe, ndërsa i vdekur raportohet të ketë mbetur edhe shoferi i autobusit. Personeli i shpëtimit ka hasur vështirësi në nxjerrjen e pasagjerëve nga autobusi, që ishte dëmtuar në një masë të madhe. Autobusi i përket një kompanie të Los Anxhelesit që ofron udhëtime në kazinotë në jug të Kalifornisë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Kaos në SHBA/ Tre mijë protestues kundër Trump: “Nuk është Dita e Presidentit tim!” (Foto)

Rikthehet kaosi në SHBA kundër Trump-it. Sot në ditën dedikuar Presidentëve të ...