Kapet “bosi” shqiptar i drogës në Gjermani, shikoni ku i kishte fshehur 230 kg hashash

Kliko per me shume info

Një shqiptar i cili drejtonte një kamion me një sasi prej 230 kg marihuanë është arrestuar nga policia bavareze në Gjermani.

Mediat gjermane shkruajnë se bëhet fjalë për një 57 vjeçar identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur.

Kliko per me shume info

Ndërsa droga e sekuestruar ishte e fshehur në rreth 300 tuba plastikë të cilët futeshin te këmbët e arkave dhe më pas mbylleshin.
Gjatësia e tubave arrinte deri në 60 centiemtra. Secili prej tubave kishte 800 gram drogë.

Vlera e lëndës narkotike sipas mediave do të arrinte në treg shumën prej gjysmë milionë euro. 57 vjeçari shqiptar mohon që kishte dijeni për drogën. Sipas të përditshmeve ngarkesa vinte nga Italia dhe po shkonte drejt Holandës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.