Trafik droge në Greqi, shkatërrohet grupi kriminal shqiptar

Kliko per me shume info

Një organizatë kriminale, që merrej me trafikun e drogës, është shkatërruar nga policia helene në Athinë.

Katër persona janë arrestuar, dy shqiptarë 33 vjeç dhe 39 vjeç dhe dy shtetas grekë. Gjatë aksionit antidrogë u sekuestruan 227 kg kanabis.

Gjithashtu janë shpallur në kërkim edhe 9 persona të tjerë, bashkëpunëtorë të të arrestuarve.

Kliko per me shume info

39-vjeçari shqiptar, tashmë i prangosur, ishte “koka” e grupit kriminal. Lënda narkotike ishte “Made in Albania”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.