Elbasan, dërgon mamin të blejë tortën e ditëlindjes së shoqes, shokohet nga urimi!

tortaNjë ngjarje vërtet qesharake ka ndodhur rreth një muaj më parë në qytetin e Elbasanit. Një vajzë adoleshente ka dërguar mamanë e saj në një pastiçeri për të porositur një tortë për ditëlindjen e shoqes së ngushtë.

Në nxitim e sipër, mamaja ikën në dyqan pa e marrë tekstin që pastiçeria duhet të shkruante siper tortës. Për këtë ajo komunikon me të bijën rrugës me mesazhe. Por me sa duket, vajzës i ndërrohet mendja dhe i dërgon këtë mesazh mamasë “lere lere se e rregulloj vrt”, me idene se nuk kishte nevojë që mamaja të mundohej pasi vajza do të shkonte vetë më vonë.

Por këtu ka lindur edhe keqkuptimi i madh. Mamaja ka menduar se ky do të ishte teksti i urimit, dhe përfundimi i kësaj historie duket në foton më poshtë.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Degjeneron ‘reality show’ në Rusi, dy femra me bikini rrihen në pishinë

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në një ‘reality show’ në Rusi ...