Video nga “tornado” në Vlorë, era dhe shiu hedhin gjithcka përtokë

Kliko per me shume info

Një stuhi e fortë ka përfshirë gjatë natës se kaluar Zvërnecin në Vlorë, duke shkaktuar dëme materiale.

Mëngjesi e ka gjetur bregun thuajse të shkatërruar.

Kliko per me shume info

Lokalet dhe objektet afër bregut janë shkatërruar, çadrat kanë fluturuar tej dhe varkat në breg janë spostuar me të paktën 100 metër.

Dëshmitarë tregojnë se era ka qenë me një shpejtësi të paimagjinueshme dhe gjithçka ka ndodhur vetëm në pak sekonda.panorama
Edhe vete bashkia e Vlores ka publikuar nje video per kete ngjarje, ne komentin e te ciles shkruan: Gjurmë e stuhise të tmerrshme natyrore,e pazakontë,që shkaktoi dëme të jashtëzakonshme në zonën e Zvërnecit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.