Zbulohen emrat e 10 kandidatëve për Topin e Artë

ronaldoooKandidatët për Topin e Artë kanë nisur të njihen mëngjesin e së hënës. Mes emrave të parë është edhe ai i favoritit kryesor, portugezit Cristiano Ronaldo.

Ja kush janë të tjerët: Sergio Agüero (Manchester City), Pierre Emery Aubameyang (Borussia Dortmund), Gareth Bale (Real Madrid) dhe Gianluigi Buffon (Juventus), Kevin De Bruyne (Manchester City), Paulo Dybala (Juventus), Diego Godin (Atlético Madrid), Antoine Griezmann (Atlético de Madrid) dhe Gonzalo Higuaín (Napoli/Juventus).

Gjatë ditës së sotme, “France Football” do të publikojë periodikisht, sipas rendit alfabetik, 30 kandidatët për çmimin më prestigjioz individual në futboll.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Një emër i madh mund të largohet nga Real Madridi

E ardhmja e Alvaro Moratas është larg Realit të Madridit. Sulmuesi i ...