I thirrur nga gjykata, Tom Doshi dëshmon për Mark Frrokun

UntitledËshtë paraqitur sot në gjykatë deputeti Tom Doshi si dëshmitar për çështjen e ish-kolegut të tij Mark Frroku, i cili akuzohet për disa vepra penale. I akuzuar për vrasje, Tom Doshi do të dëshmojë për Mark Frrokun, i cili është thirrur si dëshmitar i prokurorisë në procesin e përmendur. Gjithashtu Frroku është i akuzuar dhe për fshehje të të ardhurave dhe ndërtim të paligjshëm. Prokuroria ka kërkuar disa herë dëshminë e deputetit Doshi për akuzën e ndërtimit të paligjshëm ndaj ish-deputetit Mark Frroku.

Tom Doshi dhe Mark Frroku janë të bashkëpandehur në një tjetër proces, ku akuzohen për inskenimin e një tentative vrasjeje ndaj deputetëve Mhill Fufi dhe vetë Tom Doshit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Turqia fut gjuhën shqipe në kurrikulat e gjimnazeve

Duke filluar nga shtatori, kur nis viti i ri akademik në Turqi, ...