Tiranë, kapet me “Ferrari”, “Porsche” dhe snajper tutori i prostitutave

porche-ferrariKapet ne Tirane nje person i kerkuar per shfrytezim prostitucioni. Burimet zyrtare thane se më datë 09.10.2016, nga Specialistët e Seksionit për Trafiqet e Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë, u bë arrestimi i shtetasit Dario Prifti, 26 vjeç, banues në Fushë Mamurras, Kurbin.

Si dhe është shpallur në kërkim shtetasi, F. Ll.

Kliko per me shume info

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri – tjetrin, dyshohet të kenë trafikuar në drejtim të Italisë me qëllim shfrytëzimi për prostitucion, shtetasen R.L.

LEXO EDHE:  Moti i acartë, bora mbulon veriun e Shqipërisë

Nga kontrolli i banesës së shtetasit Dario Prifti në Fushë Mamurras u sekuestruan në cilësin e provës materiale:

– 3 kamera filmike dhe 1 aparat fotografik të dyshuar të vjedhura
– 1 dylbi si dhe dylbi arme zjarri snajper
– 1 automjet tip Ferrari F 430, pa targa e dyshuar e vjedhur jashtë shtetit dhe e trafikuar në Shqipëri
– 1 automjeti tip Porsche Cayene me targë AA 663 NT (gjatë kontrrollit të mjetit u konstatuan disa doza me lëndë të dyshuar narkotike të llojit cannabis sattiva.

LEXO EDHE:  “Të pres fytin”, sherr në stërvitje, sulmohet me thikë trajneri i Tiranës

Materialet proceduriale i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së shkallës së parë Tiranë, për veprat penale të “Trafikimit personave”, “Shfrytëzimit prostitucionit” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, parashikuar nga Nenet 110/a, 114 dhe 283 e Kodit Penal.

Gjithashtu për shtetasin Dario Prifti, kanë nisur hetimet për të saktësuar preardhjen e pasurisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here