Tiranë, arrestohet i kërkuari për “trafikim të personave të rritur”

Kliko per me shume info

policia-tiranePolicia e Tiranës njoftoi diten e sotme kapjen e një shtetasi te shpallur në kërkim.

Burimet zyrtare bene me dije se nga specialistët e seksionit të Trafiqeve të Paligjshme pranë Drejtorisë Vendore të Policise Tiranë,në rrugën  Sulejman Delvina, në  ambjentet e një Bar kafeje ,pas informacioneve te marra në rrugë operative ,kanë bërë  te mundur kapjen e  më pas ndalimin e  shtetasit Rezart Merkaj , 35 vjeç, lindur dhe banues në Fier.

Kliko per me shume info

Sipas policie, ky shtetas ishte i shpallur në kërkim pasi Prokuroria  pranë Gjykates së Shkallës parë Tiranë ka dërguar urdherin e dates.17.06.2016 për ekzekutimin e vendimit penal datë 16.06.2016 të Gjykatës Shkallës Shkallës së Parë Krimeve të Rënda Tiranë, e cila ka caktuar masen e sigurise “Arrest me burg” për Veprën Penale të “Trafikim i personave te rritur” parashikuar nga neni 110/a/2 te Kodit.Penal .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.