Ky është timoni më i shtrenjtë i një veture, e pabesueshme sa kushton!

timon-vetureKy timon kushton hiç më pak se 30.000 USD.

Ky timon është punuar për një klient të kompanisë “Dartz” me timonin bazë nga Brabus. Dy artistë lëkure dhe një argjendar kanë shpenzuar gjashtë javë për të ndërtuar këtë timon, transmeton Express. Për të mbështjellë këtë timon është përdorur lëkurë aligatori 32 cm e gjerë dhe lëkurë rraxhe. Në të janë shtuar butonët me ari 14 karat dhe simboli me ari të bardhë, në të cilin janë vendosur 292 diamant të zi dhe dy gurë rubini.

Po ashtu, kutia ngjyrë portokalli e inspiruar nga kutia e zezë e helikopterëve është mbështjell me lëkurë aligatori dhe ari të bardhë. Kjo kuti shërben për të mbajtur havjar.

Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

whatsapp

LISTA/ Lajm i keq! Whatsapp nuk do të punojë më në mijëra telefona

Një lajm i keq vjen nga Whatsapp. Mësohet se në fund të ...