Kjo është karikatura me Thaçin e Vuçic që po “cmend” serbët

karikature-thaci-vucicKarikaturisti serb Predrag Koraksiq “Corax”, fitues i çmimeve të ndryshme ndërkombëtare ka publikuar një karikaturë ku “protagonistë” janë Thaci e Vucic.

Në foto shfaqet Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në cilësinë e minatorit, duke i thënë kryeministrit serb, Aleksandar Vuçic, i zhgënjyer dhe i dëshpëruar përtokë, “Me fat!” pas miratimit të Ligjit për “Trepçën” në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

LEXO EDHE:  Liberalizimi i vizave për Kosovën, Fajon: Shpresoj që të ndodhë këtë vit
Kliko per me shume info

Ligji për “Trepçën” e përcakton Qeverinë e Kosovës si pronare të 80 për qind të aksioneve të kombinatit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here