Tërmeti në Itali, qytetarët të tmerruar publikojnë fotot: Ja pasojat

termete-italiDy tërmete janë ndier këtë të merkure në mbremje, teksa njerëzit kanë dalë të frikësuar nëpër rrugë.

Termetet kanë ka rënë në orën 19:11, me fuqi 5.4 ballë, ndërsa i dyti në 21:18, 6.3 ballë. Deri tani raportohet se vetem dy persona janë plagosur, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën, ndërkohë ka pasur shumë dëme materiale.

LEXO EDHE:  Marrëdhëniet ndërkombëtare të Rusisë në krize? Shtete të tjera largojnë diplomatët rus
Kliko per me shume info

Qytetarët kanë postuar në rrjetet sociale ndërtesa të shkatërruara e rrugë të cara, ndërkohë raportohet se epiqendra ka qene ne Valnerina ne rajonin Marke./LajmiFundit.al/

Më poshtë fotot e publikuara në rrjetet sociale dhe video:


LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here