Tërmetet në Itali, ja momenti kur u ndërpre ndeshja, luanin tre futbollistët e kombëtares

Momente tmerri kanë përjetuar mbrëmjen e djeshme tri futbollistë të kombëtares sonë. Ishte minuta e 31-të e ndeshjes Pescara-Atalanta, teksa ndeshja u ndërpre për 1 minutë për shkak se në stadium u ndje një tërmet.

Lëkundjet e tokës u ndjen gjatë ditës së djeshme në një pjesë të madhe të Italisë, teksa fillimisht u ndje një tërmet në orën 19:11 minuta i magnitudës 5.4 ballë, ndërkohë që një më i fortë u ndje më vonë në Perugia 5.9 ballë, raporton Albeu.

Në fushën e lojës për kombëtaren tonë ishin Manaj dhe Memushaj për Pescarën, ndërkohë që në krahun tjetër ishte Berisha në portë. Tifozët e braktisën ndeshjen në pjesën e dytë për shkak të frikës nga tërmeti, ndërkohë që gjyqtari nuk e ndërpreu ndeshjen.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Ndeshja me PSG, Ronaldinho beson tek mrekullia e Barcelonës

Ronaldinho beson në rikthimin e madh të Barcelonës. Ronaldinho beson se humbja ...