Lëkundje të forta, ja epiqendra e termetit 5.3 ballësh në jug të Shqipërisë

Kliko per me shume info

termetii
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë rreth orës 22:16 minuta në Tirane.

Lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, ndersa lexues te lajmifundit.al, raportojne se lekundjet jane ndjere edhe ne qytete te tjera si Vlora, Elbasani, Korca dhe Pogradeci, etj.

Kliko per me shume info

Lëkundjen e tërmetit mësohet se janë ndjerë deri në jug të vendit ku sipas burimeve zyrtare epiqendra e fenomenit ka qene mes kufirit te Shqiperise dhe zones se Janines ne Greqi.

Ende nuk ka të dhënë për dëme materiale ndersa mesohet se fuqia e termetit ka qene 5.3 balle.

Agjencite e huaja qe monitorojne termetet kane lokalizuar se fenomeni me 5.3 magnitude ka rene ne largeti 4 km nga Kalpáki, ne Epirus, Greqi.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.