Tërmeti i fortë godet prapë Italinë, nis verifikimi i dëmeve

termeti-italiItalia goditet nga një tjetër tërmet pa kaluar pak dite nga seria e termeteve te fundit. Mediat vendase raportojnë se një tërmet me magnitudë 4.2 ballë dhe 10 km i thellë ka goditur Perugian gjatë pasdites.

Qyteti më i afërt me epiqendrën e tërmetit është Norcia, por lëkundjet janë ndjerë edhe në Macerata dhe Ankona. Në terren po kryhen verifikimet për dëmet e mundshme.

Më herët gjatë ditës së sotme një tërmet me magnitudë 4.3 është regjistruar në kufirin midis Basilicata dhe Kalabrisë, me epiqendër në Maratea (Potenza).

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

SHBA, i dehuri bën masakër, përplas makinën me turmën, 28 të plagosur

Një automjet është drejtuar për nga turma e njerëzve në paradën “Mardi ...