Video e frikshme nga tërmeti i sotëm në Itali

Një tërmet i fortë me magnitudë 5.4 ballë, i shkallës Rihter, ka goditur qendrën e Italisë në orët e pasdites.

Sipas mediave italiane, tërmeti e ka patur epiqendrën ne provincën e Maceratas, por është ndjerë edhe në Ancona, Fabriano e Pesaro.

Lëkundjet janë ndjere edhe në Lazio, Abruzo dhe Umbria. Shumë persona kanë dalë të tmerruar nga shtëpitë.

Fatmirësisht nuk ka viktima nga tërmeti por vetëm dëme materiale

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohen varreza masive në veriperëndim të Sirisë

Trupat e 130 luftëtarëve të ekzekutuar nga rivalët xhihadistë, u gjetën në ...