Termetet, raportohen dy shtëpi të shembura në Tepelenë

Kliko per me shume info

termetiiJanë raportuar dëmet e para nga termeti që ra në Janinë, mbrëmjen e sotme, 30 km nga kufiri shqiptar.

Edhe pse Kreu i Emergjencave, Shemsi Prençi do të deklaronte se nuk ka dëme, gazeta Panorama thonë se në Tepelenë janë shembur dy shtëpi.

Kliko per me shume info

Fatmirësisht nuk kishte banorë brenda pasi ata gjenden në emigrim. Banesat e shembura janë në fshatrat Xhoxhaj dhe  Rabije të Tepelenës.

Tërmeti i fuqishëm, me magnitudë 5.3 i shkallës Rihter shkaktoi lëkundje të forta në gjithë qytetet jugore të vendit dhe në zonat bregdetare. Shumë qytetarë lanë shtëpitë e tyre e dolën në rrugë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.