Tjetër lëkundje toke, Shqipëria “rrethohet”nga termetet e forta

termeti2016Shqiperia duket e rrethuar nga termetet pas lekundjeve te tokes qe u regjistruan ne Greqi dhe se fundi edhe ne Maqedoni.
Kjo po ndodh vetem pak jave pas termeveve katastrofike qe goditen edhe Italine pak kohe me pare duje shenuar pasoja te renda,

Një tërmet me magnitudë prej 1,8 ballëve sipas Shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmë në orën 22 e 13 minuta në Shkup dhe rrethinë, kumtoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup.

Kliko per me shume info

Epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin epiqendror të Shkupit, ndërsa në Shkup dhe rrethinë është ndjerë me intensitet prej 3 deri në 4 ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.