Tjetër lëkundje toke, Shqipëria “rrethohet”nga termetet e forta

termeti2016Shqiperia duket e rrethuar nga termetet pas lekundjeve te tokes qe u regjistruan ne Greqi dhe se fundi edhe ne Maqedoni.
Kjo po ndodh vetem pak jave pas termeveve katastrofike qe goditen edhe Italine pak kohe me pare duje shenuar pasoja te renda,

Një tërmet me magnitudë prej 1,8 ballëve sipas Shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmë në orën 22 e 13 minuta në Shkup dhe rrethinë, kumtoi Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në rajonin epiqendror të Shkupit, ndërsa në Shkup dhe rrethinë është ndjerë me intensitet prej 3 deri në 4 ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

korce-spital

Ngjarje e rëndë në Korçë, një 28-vjeçar tenton të mbysë me rrip babain e tij

Një ngjarje mjaftë e rëndë mësohet të ketë ndodhur në Korcë. Bëhet ...