Tërmetet nuk ndalen, sizmologu lajmëron se lëkundjet do të vazhdojnë

greqi-termetePas lëkundjeve të forta të tërmetit në jug të Shqipërisë, me qendër Janinën alarmi tek banorët është rritur. Për këtë cështje ka reaguar Sizmologu Rrapo Ormeni i cili paralajmëroi se tërmete me magnitudë kaq të madhe shoqërohen zakonisht edhe me lëkundje të tjera, duke sqaruar se gjatë natës së shkuar janë regjistruar rreth 70 lëkundje të vogla që vijnë pas tërmetit të parë. Në një intervistë për mediat, sizmologu raportoi tërmetet e ndodhura në mënyrë kronologjike dhe më pas tha se duhet të tregojmë kujdes pasi pritet të ketë akoma tërmet.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Jozefina Topalli i bashkohet protestës në ditën e tretë, kritikon Bashën: Jemi vonë

“Protesta e opozitës është e vonuar. Qytetaret na kane pritur, megjithate ky ...