Tërmetet në Itali, kryebashkiaku: “Qyteza jonë ka marrë fund!”

termettZona e Usitës duket se është më e goditura nga dy tërmetet që ranë këtë mbrëmje në zonën qendrore të Italisë.

Kryetari i bashkisë, Giuliano Rinaldi ka deklaruar se situata është e pashpresë.

“Janë shembur shumë shtëpi. Qyteza jonë ka marrë fund”, ka thënë Rinaldi për mediat. Kryebashkiaku ka konfirmuar gjithashtu se është shembur fasada e kishës, ndërsa është çarrë terreni.

Ndërkohë, “fraksionin Kasali nuk mund ta arrijmë”, ka vijuar Rinaldi, duke iu referuar një lokaliteti ngjitur, që është izoluar për shkak të shembjeve.

Në disa nga zonat e prekura nga lëkundjet sizmike mungon energjia elektrike dhe janë ndërprerë rrugët e komunikimit.

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zbulohen pamjet e tmerrshme në burgun e ISIS-it, ja si trajtoheshin femrat (Video)

Një video ku tregon jetën mjerane të femrave skllave ‘’viktimë’’ e ISIS-it, ...