Pesë termete të reja godasin Greqinë, lëkundje e panik në jug të Shqipërisë

termeteePesë tërmete të reja kanë tronditur Greqinë veriore gjatë pasdites së dielë.

Raportohet se lëkundjet e forta janë ndjerë edhe në jug të Shqipërisë në disa qytete ku banorët kanë përjetuar panik dhe kanë dalë nga banesat.

Sipas qendrës së monitorimit të tërmeteve, pas mesditës së dielë janë regjistruar termetet:

Para nje ore, 4.6 magnitude, 27 km nga
Asprángeloi, Epirus, Greece

Para tri oresh, 4.5 magnitude, 7 km nga
Asprángeloi, Epirus, Greece

Kater ore me pare, 4.1 magnitude, 11 km nga
Rodotópi, Epirus, Greece

Para 7 oresh, 4.3 magnitude, 10 km nga
Asprángeloi, Epirus, Greece

Para 11 oresh 4.5 magnitude, 10 km nga
Asprángeloi, Epirus, Greece

Nje qytetar shkruan ne adrese te Lajmifundit.al mbremjen e te dieles:
Pershendetje! Delvina ne keto momente eshte goditur nga nje termet 4.5 balle, pritet termete te tjera me te fuqishme sipas mediave greke postojeni gjith njerzit kan dal perseri jashte./lajmifundit.al

Kliko per me shume info Kliko per me shume info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Nxënësit e “Partizanit” nisin protestë, tentojnë të bojkotojnë mësimin

Nxënësit e gjimnazit “Partizani” kanë tentuar të  bojkotojnë ditën e sotme mësimin, ...